WYMIENIAJ AKUMULATOR MAKSYMALNIE CO 5 LAT!

USZKODZONY / STARY AKUMULATOR

TYPOWE USTERKI

Tak jak w samochodach, w systemach alarmowych trzeba co pewien czas wymieniać akumulator. Zazwyczaj klienci nie kontrolują terminów wymiany akumulatora w centrali alarmowej lub w nadajniku ochrony, co niestety może doprowadzić do uszkodzeń układów ładowania i awarii tych urządzeń. Układ ładowania systemu alarmowego jest integralną częścią płyty głównej. Zaniedbanie wymiany akumulatora może doprowadzić do kosztownej konieczności jej wymiany. Poza tym w razie zaniku prądu stary akumulator zamiast podtrzymywać system alarmowy w działaniu przez wiele godzin może trzymać tylko przez kilka minut. Po tym czasie system całkowicie sie wyłącza.

 

SAMOISTNE ZAŁĄCZENIA

Samoistne załączenia alarmu to jeden z bardziej uporczywych problemów występujących w systemach alarmowych. Skala problemu jest na tyle duża, że zdążyliśmy się już przyzwyczaić do dźwięków syren alarmowych, które co jakiś czas dobiegają z różnych stron. Takie załączenia wynikają najczęściej z uszkodzenia elementów optycznych w czujnikach ruchu, złego dobrania urządzenia lub nieodpowiedniej regulacji.

SŁABE DZIAŁANIE KLAWISZY

Po wielu latach eksploatacji klawiatury do obsługi systemu alarmowego zdarza się, że trzeba mocno wciskać przyciski, aby wprowadzić hasło. Oczywiście można się do tego przyzwyczaić i wciskać na siłę klawisze, ale takie długotrwałe użytkowanie prowadzi do uszkodzenia płyty elektronicznej klawiatury. Znamy skuteczny sposób na tego rodzaju usterkę bez konieczności wymiany całego urządzenia.

 

BRAK HASŁA DO SYSTEMU

W przypadku utraty lub nieznajomości hasła do systemu alarmowego spowodowanego na przykład obsługą wyłącznie za pomocą pilota sterującego, staramy się odzyskać hasło za pomocą opcji programistycznych systemu albo dokonujemy przywrócenia ustawień fabrycznych i programujemy system na nowo. Pomagamy również w zmianie istniejącego hasła, kiedy wiemy, że może je znać niepowołana osoba lub hasło nie było zmieniane od początku działania instalacji. Oprócz włączania i wyłączania alarmu hasło pozwala na wejście w programowanie podstawowych funkcji użytkownika takich jak ustawienie czasu wyświetlanego na klawiaturze, nadanie prywatnych haseł innym osobom albo wejście w pełną historię zdarzeń. W dodatkowych funkcjach można również blokować aktywność pojedynczych czujników. Może się to przydać, kiedy chcemy z jakichś powodów ominąć czasowo działanie alarmu w jednym z pomieszczeń lub w przypadku samoistnych załączeń z czujnika.

WYMIENIAJ AKUMULATOR

MAKSYMALNIE CO 5 LAT!

TYPOWE USTERKI

TYPOWE USTERKI

ROZŁADOWANY / STARY

AKUMULATOR

SAMOISTNE

ZAŁĄCZENIA

SŁABE DZIAŁANIE

KLAWISZY

BRAK HASŁA

DO SYSTEMU

TYPOWE

USTERKI